Hizmetlerimiz

Venüs Veteriner Kliniği olarak

Hayvan dostlarımızın karşılaştığı tüm sağlık sorunlarına yönelik uzman kadromuzla onlara en iyi hizmeti vermek ve tüm sorunlarını çözmek için çalışıyoruz.

Aşağıda detaylı olarak verdiğimiz hizmetleri inceleyebilirsiniz.

Koruyucu Hekimlik

Hastalıkla mücadelenin en etkin ve hesaplı yolu, hastalığa yakalanmadan evvel koruyucu önlemler almaktır. Koruyucu hekimlik bu manada ortaya çıkabilecek hastalıklara önceden tıbbi müdahale ve telkin yollarının kullanılmasıdır.

Genel Muayne

Hayvan sahibi tarafından şikayet edilen hastalıkla ilgili özel sistemik muayeneden önce, anamnez, hastanın eşkali ve habitusu muayene yapan veteriner hekime hastalıkla ilgili önemli ön bilgiler verir. Bu bilgiler hastalığın tanınmasında önemli ipuçları sağlar.

Genel Cerrahi

Veteriner cerrahi uygulamalarımız ile minik dostumuzu sağlığına kavuşturmak için en iyi teknik imkanları ve veteriner hekimleri kullanırız. Yumuşak doku , sindirim sistemi , tümor vb. durumlar için genel cerrahi uygulamaları tarafımızdan sağlanır.

Dahiliye

Veterinerlik alanında Dahiliye, hayvanların dolaşım, deri, sindirim, solunum, lenfatik ve sinir sistemleri ile ilgili hastalıkların teşhis edilmesini ve tedavi edilmesini sağlamaktadır. Dahiliye alanındaki faaliyetler hayvanlarda en sık karşılaşılan durumlardandır.

Yoğun Bakım

Kliniğimizde hastalık tiplerine göre dizayn edilmiş servisler bulunmaktadır. Havalandırılması, optimal ısı ayarlaması yapılmış odalarda hastalar, hekim ve teknikerler tarafından 24 saat gözlem altında tutulur. Günlük ağırlıkları ölçülerek, yediği yemeklere, yaptıkları dışkılara kadar takip edilir ve günlük düzenli genel muayenelerini olurlar.

Doğum & Jinekoloji

Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı, evcil hayvanların üremelerini ve üreme sorunlarını, gebelik, doğum ve doğum sonrası fizyolojik ve patolojik durumlarını, meme sağlığı, meme hastalıklarını ve sağlıklı süt üretimi ve bu alanlardaki sorunları konu alır.

Laboratuvar

Venüs Veteriner Kliniği olarak hayvan hastalıkları konusunda güvenilir analiz yapmak hedefiyle laboratuvarımız faaliyete geçmiştir. Araştırmarlarımızı sürdürürken uzman veteriner hekimler, yetkin teknik personel ve ileri seviye teknolojik ekipmanalrımızla hizmet vermekteyiz.

Röntgen

Veteriner diş hekimliği hizmetimiz ile evcil hayvanınızın ağız ve diş sağlığı konusunda destek sağlıyoruz.Minik dostunuzun dişlerinde oluşan diş taşlarının diş etine ve dişin dış katmanlarına zarar vermeyen özel aletlerle, uzman bir hekim tarafından hijyenik olarak temizlenmesi gerekir.

Diş Hekimliği

Veteriner diş hekimliği hizmetimiz ile evcil hayvanınızın ağız ve diş sağlığı konusunda destek sağlıyoruz. Minik dostunuzun dişlerinde oluşan diş taşlarının diş etine ve dişin dış katmanlarına zarar vermeyen özel aletlerle, uzman bir hekim tarafından hijyenik olarak temizlenmesi gerekir.

Aşı Uygulamaları

Evcil hayvanların güncel ve gerekli aşılamaları yapılmaktadır. Aşıları yapılan canlıların gerekli evrak (karne, pet pasaport) ve programlara kayıtları alınmakta, gerekli olan diğer aşıların takiplerini sizin yerinize kliniğimiz yapmaktadır.

Microcip Uygulama

Mikroçipler veteriner kliniğimizde deri altına enjeksiyon yöntemi ile takılmaktadır. Takılan mikroçipin numarası merkezi veritabanına evcil hayvan ve sahibinin bilgileriyle birlikte kaydedilir. Gidilen herhangi bir veteriner kliniğinde bu numara okutulur, böylece hayvana ait tüm bilgilere ulaşılmış olur.

Kuaför & Banyo

Küçük dostlarımızın temizliği sağlık açısından çok önemlidir. Dostlarımızın hijyen açısından temiz olması hem onlar için hemde sizin sağlığınız için büyük önem arz eder. Bu nedenle Venüs Veteriner olarak hayvan dostlarımıza kuaför ve banyo hizmeti vermekteyiz.

Pet Shop

Minik dostlarımız için petshop bölümümüzde onların ihtiyaçları olan tüm gıda ve aksesuar ürünlerini bulabilirsiniz.

Evde Hizmet

Ailemizin bir parçası olan minik dostlarımız için bazen ne yazık ki gündelik işlerden hekimine ulaşacak zamanı bulamayız. Bu nedenle Bursa veteriner hizmetleri olarak evde bakım sunmaktayız.

Detalı Bilgi ve Randevu

Hemen bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi yada randevu talep edebilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvan bakımında en dikkat edilmesi gereken unsurlar neler? Gelin birlikte inceleyelim.

Sık Sorulan Sorular

Çalışan kişilerin evde bir hayvanın bakımını üstlenmesi bazen zor olabilir. Evde hayvan bakımı, aslında bir nevi çocuk bakımı gibi düşünülebilir. Çünkü aileleri çocuklarla nasıl ilgilenirse hayvanları ile de yeme-içme ve tuvalet ihtiyaçlarına yönelik bakımlarını yapmaları gerekir.

Bizler kendi sağlığımız için nasıl düzenli olarak kontrol ya da check-up yaptırmak zorundaysak aynı duyarlılığı evimizde ya da bahçemizde beslemekte olduğumuz küçük dostlarımız için de göstermeliyiz. Veteriner hekiminizle uyum içerisinde yapılacak olan bu kontrollerde birçok hastalığı (kalp, böbrek karaciğer ya da sistemik hastalıklar), dış ya da iç paraziti, kilo durumu ya da onlarla ilgili sıkıntılarımızı fark edip onlar için erken davranmış ve belki de hayatlarını uzatmak adına olumlu bir yaklaşım içerisinde bulunmuş olabilirsiniz.

Bütün ev hayvanlarının bakıma ihtiyaçları vardır. Düzenli olarak yemek ve sularının verilmesi, kendisinin ve yaşam alanlarının temizliği, tuvalet ve dolaşma ihtiyacının karşılanması, periyodik sağlık kontrollerinin ve aşılarının yaptırılması bunların en başında gelmektedir. Çalışıyor olmak, tatilde olmak hatta hasta olmak bu durumu değiştirmez. Eğer çok fazla zaman ayırmadan evcil bir hayvan beslemek isteniyorsa süs balığı tercih edilebilir.
Bir çok ev hayvanı evde beslenebilir. Ancak kedi, köpek, tavşan beslemek için bir bahçemizin olması en uygunudur.